Nowoczesna kotłownia na pompie ciepła Feris i przepływowym zasobniku CWU

Estetyka, ekologia, oszczędność, komfort – to wszystko zyskasz gdy postanowisz ogrzewać i chłodzić swój dom pompą ciepła.

Co to właściwie jest?
To niskotemperaturowe urządzenie grzewcze wykorzystujące energię cieplną, której ogromne ilości znajdują się w naturalnych pokładach ziemi, powietrza i wody. Jego zasada działania oparta jest na przemianach fizycznych zachodzących w urządzeniu: parowaniu, sprężaniu, skraplaniu oraz rozprężaniu. Aby pompa ciepła działała, potrzebuje dostarczenia do napędu sprężarki tylko niewielkiej ilości energii elektrycznej dzięki czemu nie tylko oszczędzamy na samym prądzie, ale także na paliwie grzewczym. No i oczywiście co najważniejsze: dbamy o ekologię!
Jest kilka typów pomp:
– woda – woda
– powietrze – woda
– solanka – woda
Pierwszy człon zależy od źródła energii wykorzystywanego w tzw. dolnym źródle, czyli obiegu dostarczającym energię do pompy. Wszystkie rodzaje pomp wykorzystują wodę jako medium grzewcze w górnym źródle – stąd ,,woda” w każdym typie.

Całość inwestycji zwraca się w przeciągu TYLKO 5-7 lat, a obsługa jest bardzo prosta.

W poprzednim wpisie możesz poczytać o matach kapilarnych, które idealnie współgrają z pompą ciepła!

Nasi fachowcy zainstalowali pompę ciepła firmy FERIS wraz z przepływowym zasobnikiem CWU (ciepłej wody użytkowej), dzięki któremu nie będzie problemu z ciepłą wodą.

Jesteś ciekawy dokładnego działania lub jesteś zainteresowany ?
Napisz lub zadzwoń do nas!

instalacje@stradom.eu , biuro@stradom.eu
537-302-200.