Wentylacja mechaniczna- to czego możesz nie wiedzieć!

Wraz ze wzrostem rozwoju społeczeństw oraz poziomu życia zwiększa się intensywność wykorzystania pomieszczeń. Współczesny człowiek, żyjący w mieście spędza w budynkach większość swojego życia. Dlatego obserwujemy dążenie do poprawiania klimatu w budynkach. W warunkach ciągłego wzrostu cen energii rośnie również tendencja do racjonalizacji jej zużycia. Trudno dziś mówić o racjonalnym gospodarowaniu energią w budynku bez wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. W instalacjach wentylacji mechanicznej możliwa jest pełna kontrola strumienia przetłaczanego powietrza, odzysk energii oraz filtracja. Instalacja wentylacji mechanicznej jest droższa od wentylacji naturalnej. Błędem byłoby jednak traktowanie bezpośrednio kosztu wentylacji mechanicznej jako zwiększenia kosztu budynku. W rachunku ekonomicznym należy uwzględnić eliminację przewodów i kominów wentylacji grawitacyjnej (najczęściej murowanych), zmniejszenie powierzchni grzejników oraz wielkości kotła ze względu na mniejszą moc instalacji grzewczej budynku. Ile możemy oszczędzić? Oszczędności wynikające z obniżenia zużycia energii potrzebnej do ogrzania przeciętnego domu jednorodzinnego wyniosą rocznie od 1500 do 2500 zł, w zależności od powierzchni użytkowej i rodzaju zastosowanego źródła ciepła.

Zalety

-możliwy odzysk energii ze sprawnością sięgającą 95%

-możliwa regulacja i sterowanie strumieniem powietrza

– płynna regulacja oraz programowana intensywności wentylacji w poszczególnych porach dnia, dla poszczególnych dni tygodnia

-możliwość uzdatnianie powietrza (filtracja, ogrzewanie, nawilżanie)

-zwiększenie komfortu w budynku poprzez zapewnienie zawsze świeżego powietrza o odpowiedniej temperaturze

-prawidłowe użytkowanie eliminuje problem zawilgocenia ścian, pleśni i grzybów

Wady

-większe koszty inwestycyjne (zakup centrali, systemu kanałów, nawiewników zwiększa koszt, ale eliminuje koszty związane z kanałami wentylacji grawitacyjnej, zmniejsza powierzchnię grzejników oraz moc kotła)

Jak widać woda znika po jakimiś czasie. Masz pytania? Potrzebujesz pomocy? Zainteresowany?! Zadzwoń do nas pod numer 503 445 333 lub napisz maila na: instalacje@stradom.eu Pomożemy, doradzimy i zamontujemy! Zapraszamy także do odwiedzenia naszego sklepu na lub do kontaktu telefonicznego.

Nasza firma oferuje możliwość ratalnej spłaty instalacji.